Nevíte si rady s potomkem či s rodinnou situací?

Naše poradna je pro celou rodinu od malých dětí až po dospělé.

Pedagogicko-psychologická poradna

Všechna naše vyšetření mají plnou platnost jako státní pedagogická poradna.

V naší PPP vám zajistíme všechna potřebná certifikovaná potvrzení dle platných právních předpisů pro akceptování školou.

Formuláře ke stažení zde

Objednání do PPP na poradna@lexik.cz nebo tel. 739 034 000 (nejlépe pondělí, úterý a středa)

Psychologické poradenství

¨http://www.flickr.com/photos/andrewmalone/5611651784/sizes/s/Pomáháme řešit problémy již u předškolních dětí, provádíme diagnostická vyšetření školních dětí, středoškoláků, rodinnou a párovou terapii (například jak zvládnout rozvodovou situaci s dětmi). Objednat se lze na recepci telefonicky či mailem.

Pedagogicko-psychologické poradenství

Máte doma předškoláka nebo školáka, který se špatně soustředí, nejde mu číst nebo počítat tak snadno jako jiným dětem či zlobí víc než dřív? I když se tolik snaží, nemusí být v jeho silách vše lehce zvládnout a potřebuje tedy vaši pomoc i pomoc okolí. Třeba to není obyčejné zlobení. Možná má některý z mnoha druhů obtíží, které se souhrnně označují jako specifické poruchy učení. Ty mají často na svědomí neúspěchy ve škole, přesto že se školák obrovsky snaží.

Naší specializací jsou děti v předškolním věku a prevence specifických poruch učení (SPU).Vytváříme proto systém včasné péče pro děti předškolního a mladšího školního věku ve Středočeském kraji, abychom je co nejdříve - ideálně ještě před nástupem do školy - zachytili a předešli případným dalším potížím, nechuti chodit do školky či do školy.

Jak toho dosahujeme?

Dvěma základními činnostmi: přímou prací ve školkách (to je program ve speciálním kroužku Lexiček za spolupráce speciální pedagožky a lektorky pohybových dovedností) a nabídkou služeb naší Pedagogicko psychologické poradny přímo u nás v Lexiku.

Učíme pedagogy i rodiče poznat, kdy se jedná o takovou poruchu, a také jak ji zmírňovat. Jak? V Lexiku pořádáme semináře a asistujeme učitelům a učitelkám ve školkách, které se přidaly k programu. Poradenství pro rodiče i pedagogy může využít kdokoli zejména ze Středočeského kraje.

V mateřských školách se zaměříme hlavně na to, jak napravit poruchy chování a řeči. Hlavní pozornost věnujeme dyskalkulii a dyspraxii.

Ve školkách působí zkušení odborníci: etoped, speciální pedagogové a fyzioterapeutky.

V našem centru v Lexiku nabízíme vyšetření, poradenství i nápravu. Vyšetření probíhá jako konzultace během strukturovaného diagnostického rozhovoru s našimi odborníky. Dále můžeme přistoupit přímo k diagnostice a následné reedukaci, tedy nápravě potíží.

Komu je naše pomoc určena? Dětem od 3 let, které jsou ohrožené některou z těchto poruch, jejich rodičům a pracovníkům školek a škol.

Kdo je zapojen? Mateřské a základní školy.

Nabízíme konzultace pro učitele a rodiče, diagnostické rozhovory, skupinové nápravy v našem centru i mimo něj, testy školní zralosti a logopedickou péči.

Naši klienti jsou nejen z okresu Praha - západ a ze Středočeského kraje a Prahy, ale jezdí k nám i z různých koutů celé republiky, protože jsme školské zařízení a všechna naše potvrzení mají plnou platnost pro školy.

Chcete si přečíst články našich odborníků? Klikněte zde

Fotogalerie