Nevíte si rady s potomkem či s rodinnou situací?

Naše poradna funguje pro celou rodinu od malých dětí až po dospělé.

Psychologické poradenství

¨http://www.flickr.com/photos/andrewmalone/5611651784/sizes/s/Pomáháme řešit problémy již u předškolních dětí, provádíme diagnostická vyšetření školních dětí, středoškoláků, rodinnou a párovou terapii (například jak zvládnout rozvodovou situaci s dětmi). Objednat se lze na recepci telefonicky či mailem. Pro radu psycholožky se můžete obrátit i přímo na na naši odbornici na  poradna-online@lexik.cz

Pedagogicko-psychologická poradna

Naší specializací jsou děti v předškolním věku a prevence specifických poruch učení (SPU). Formuláře ke stažení zde

V naší Pedagogicko-psychologické poradně vám zajistíme všechna potřebná certifikovaná potvrzení dle platných právních předpisů pro akceptování školou. Všechna naše vyšetření mají plnou platnost jako státní pedagogická poradna.

Chcete si přečíst články našich odborníků? Klikněte zde

Máte doma předškoláka nebo školáka, který se špatně soustředí, nejde mu číst nebo počítat tak snadno jako jiným dětem či zlobí víc než dřív? I když se tolik snaží, nemusí být v jeho silách vše lehce zvládnout a potřebuje tedy vaši pomoc i pomoc okolí. Třeba to není obyčejné zlobení. Možná má některý z mnoha druhů obtíží, které se souhrnně označují jako specifické poruchy učení. Ty mají často na svědomí neúspěchy ve škole, přesto že se školák obrovsky snaží.

Vytváříme proto systém včasné péče pro děti předškolního a mladšího školního věku ve Středočeském kraji, abychom je co nejdříve - ideálně ještě před nástupem do školy - zachytili a předešli případným dalším potížím, nechuti chodit do školky či do školy.

Jak toho dosahujeme?

Dvěma základními činnostmi: přímou prací ve školkách (to je program ve speciálním kroužku Lexiček za spolupráce speciální pedagožky a lektorky pohybových dovedností) a nabídkou služeb naší Pedagogicko psychologické poradny přímo u nás v Lexiku.

Učíme pedagogy i rodiče poznat, kdy se jedná o takovou poruchu, a také jak ji zmírňovat. Jak? V Lexiku pořádáme semináře a asistujeme učitelům a učitelkám ve školkách, které se přidaly k programu. Poradenství pro rodiče i pedagogy může využít kdokoli zejména ze Středočeského kraje.

V mateřských školách se zaměříme hlavně na to, jak napravit poruchy chování a řeči. Hlavní pozornost věnujeme dyskalkulii a dyspraxii.

Ve školkách působí zkušení odborníci: etoped, speciální pedagogové a fyzioterapeutky.

V našem centru v Lexiku nabízíme vyšetření, poradenství i nápravu. Vyšetření probíhá jako konzultace během strukturovaného diagnostického rozhovoru s našimi odborníky. Dále můžeme přistoupit přímo k diagnostice a následné reedukaci, tedy nápravě potíží.

Komu je naše pomoc určena? Dětem od 3 let, které jsou ohrožené některou z těchto poruch, jejich rodičům a pracovníkům školek a škol.

Kdo je zapojen? Mateřské a základní školy.

Nabízíme konzultace pro učitele a rodiče, diagnostické rozhovory, skupinové nápravy v našem centru i mimo něj, testy školní zralosti a logopedickou péči.

Naši klienti jsou nejen z okresu Praha - západ a ze Středočeského kraje a Prahy, ale jezdí k nám i z různých koutů celé republiky.

 

Fotogalerie