Projekty

Od září 2021 chystáme nový projekt "Lexikova hravá cesta ke zdravé mysli" - slevy na kurzy ve výši až 80%

Projekt je nyní ve fázi schvalování a pevně věříme, bude schválen.  Rodiče by pak mohli využít dotace na kurzy pro svoje děti, konkrétně na skupinové kurzy, které děti připravují na přijímací zkoušky z češtiny a matematiky na střední školy a víceletá gymnázia, ale i na individuální doučování. Dotace by byly ve výši 80%. Kdo by měl zájem v září zaplatit pouze 20% běžné ceny, může se již nyní předběžně registrovat zasláním přihlášky, kterou najdete níže. 

Hlavním záměrem projektu je vedle kvalitní přípravy na příjímací zkoušky, případně doučování, rozvíjet takové potřeby dítěte či mladistvého, které mu pomohou poznat a všestranně podpořit jeho duševní zdraví. Konkrétně rozvoj kognitivních funkcí, jejichž prostřednictvím člověk vnímá svět kolem sebe, jedná, reaguje, zvládá různé úkoly, ale i ostatních hodnot jako je respekt, sebedůvěra a tolerance nejen k sobě, ale i k ostatním, naslouchání a další důležité dovednosti z oblasti soft skills. Aktivity projektu budou především založeny na hravé a tvůrčí formě, a to prostřednictvím „pracovních listů“, připravených a metodicky vedených našimi odborníky.

V době, kdy děti již skoro rok a půl nechodí do školy a zároveň se musejí vyrovnávat se značnými omezeními v navazování a udržování svých sociálních kontaktů se mnoho z nich dostalo do problémů nejen v rámci komunikace, ale i v rámci práce s vědomostmi a obecně jejich přístupem k chápání svého postavení vůči společnosti a budoucího vývoje.

Našim cílem je dětem pomoci tyto problémy vyřešit.

Projekt se týká kurzů Přípravka na SŠ a 4letá gymnázia -  ČJ i MA a Přípravka na víceletá gymnázia - ČJ + MA 

Pokud se vám náš záměr líbí, máte potomky ve věku 10 až 15 let, předběžnou přihlášku najdete zde

ARCHIV:

Kromě jazyků, doučování, počítačových a jiných kurzů jsme dostali příležitost se pustit do projektů, které spolufinancuje Evropský sociální fond a rozpočet ČR. Máme tak možnost podpořit či zaměstnat naše spoluobčany a zároveň jim poskytnout kvalitní bezplatné služby se špičkovými odborníky v oborech: pedagogickém a psychologickém poradenství, výuce cizích jazyků (Aj, Nj, Šj, Fj) a v oblasti novinářské.

Tyto aktivity zaměřujeme na rozvoj Pedagogicko psychologické poradny, dále na jazykový rozvoj našich dětí z okolí a na výuku komunikace s médii a práci v médiích.

Projekty proběhly již ve třech regionech Česka - dva projekty jsme do ledna 2013 realizovali v Karlovarském a Plzeňském kraji, kde jsme se věnovali prevenci specifických poruch učení u předškoláků. Naším programem tak již prošlo více jak dvě stě dětí z těchto krajů.

Přečtěte si podrobnější informace:

  • Mediální komunikace jako odborná kompetence  ( leden 2013 - duben 2014)
  • Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy  ( duben 2013 - prosinec 2014)
  • Cizí jazyky pro život aneb jak se neztratit ve světě ( duben 2013 - prosinec 2014)
  • Chůvy: příležitost - odbornost - rozvoj ( leden 2014 - prosinec 2014)
  • Šance pro budoucnost (projekt realizuje ZŠ Roztoky, okres Praha-západ, Lexik je dodavatelem kurzů češtiny, matematiky, angličtiny a přípravy na přijímací zkoušky na gymnázia).

PřílohaVelikost
Soubor prihlaska_lexik.docx28.22 KB