Asistent pedagoga / on-line kurz

Termíny:
Sobota, 12. Srpen 2023 - Sobota, 28. Říjen 2023
Sobota, 18. Listopad 2023 - Sobota, 3. Únor 2024
Štítky:
Doporučujeme

Nový kurz začíná 12. srpna 2023 a potrvá do 28. října 2023. Ještě máme volná místa. Možnost platby na splátky. 

NOVINKA PRO NAŠE STUDENTY KURZU ASISTENT PEDAGOGA

Pokud si chcete doplnit či rozšířit znalosti v oblasti zdravovědy, nabízíme Vám 20 % slevu na kurz První pomoc dětem.

TERMÍNY KURZŮ 2023

POPIS

Kurz je určen pracovníkům, kteří vykonávají nebo mají zájem vykonávat funkci asistent pedagoga a mají úspěšně ukončené základní vzdělání.

Studium v rozsahu 120 hodin probíhá formou samostudia.

  • 80 hodin teoretická výuka
  • 40 hodin praxe ve školách a školských zařízeních 

Součástí kurzu jsou dvě on-line přednášky. Jedná se o semináře na vybraná témata z psychologie a pedagogiky. Pro splnění podmínek vzdělávacího programu je potřeba zúčastnit se minimálně jedné z nich, ovšem témata jsou natolik zajímavá, že absolutorium obou vám vřele doporučujeme. Přednášky se konají o víkendech v čase 9 až 13 hodin. 

Kurz Asistent pedagoga je ukončen závěrečnou prací na vybrané téma. Úspěšní absolventi kurzu obdrží certifikát od společnosti Lexik. Z formálního hlediska není kurz akreditovaný tzn. nemá čílo jednací na ministerstvu, nicméně je koncepčně postaven dle požadavků MŠMT.

CÍLE

Cílem programu je získání vědomostí a dovedností, které umožní výkon profese asistenta pedagoga podle zákona č. 563/2004 Sb. Absolventi získají vhled do problematiky vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a dětmi ze sociokulturně znevýhodněného prostředí v inkluzivním prostředí a osvojí si dovednosti pro práci s těmito žáky. Účastníci se seznámí se základy legislativy, psychologie, pedagogiky, speciální pedagogiky a komunikace.

NABYTÉ ZNALOSTI

Absolvent získá schopnost orientovat se v roli asistenta pedagoga, orientovat se v systému a organizaci školy, ve školských právních předpisech a vnitřních předpisech školy, v systému spolupracujících institucí. Dále schopnost spolupracovat s učitelem při výchovně vzdělávací práci ve třídě a s ostatními pedagogickými pracovníky, schopnost cíleného pozorování zaměřeného na potřeby žáka, schopnost orientovat se v obecných zásadách pedagogické práce a v základních pedagogických pojmech Naučí se reagovat na běžné vzdělávací a výchovné problémy, zvládat krizové situace a pedagogicky pracovat s dětmi se zdravotním postižením.

 VSTUPNÍ PŘEDPOKLADY

  • Ukončené základní vzdělání
  • Dosažení věku  18 let, bez záznamu v trestním rejstříku, bez logopedické vady

CENA KURZU: 8 820 Kč s DPH

Přihlášku najdete přímo ZDE a poslat nám ji můžete e-mailem či poštou. 

PřílohaVelikost
Soubor přihláška (.docx)23.33 KB
PDF terminy_asped_2023.pdf73.86 KB

Mohlo by Vás zajímat